Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)ŘeČ bUdOUcNosTi

1. prosince 2010 v 20:10 | Tess |  deníček
            Přemýšleli jste někdy, jak by mohla vypadat naše řeč v budoucnosti? Jak budou psané knihy a noviny? Pozor, pozor, přichází velká revoluce českého jazyka!
            Domovem této řeči je internet. Zakladateli jsou náctiletá děvčata. Nejoblíbenějšími novinkami jsou "LoWísHkuJU ThE" nebo "MuCk!" na znamení lásky. Často se používá také "BeRuSHka". Abychom se v tom lépe orientovali, existuje pár jednoduchých pravidel. Pište velké a potom malé písmeno nebo naopak. Místo Š pište SH. Místo V pište W. Pokud s někým mluvíte a nemůžete použít estetické úpravy, využijte roztomilého hlásku.
            Na fantazii se meze nekladou, na téhle řeči si natrénujete kreativitu. Komu vadí, že absolutně popírá základy češtiny? Vždyť si můžeme vytvořit nová pravidla! A co je na tom nejlepší? Že to není k přečtení! Vám se to snad nezná "ShuPeR"?
            Napadl mě jeden jediný důvod velké revoluce. Napsat větu složenou ze těchto slov trvá minimálně půl hodiny, takže se můžete vymluvit, že jste kvůli tomu nestihli napsat domácí úkoly!  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama