Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Jak lehké je být "dobrým spisovatelem"

22. listopadu 2010 v 21:51 | Tess |  deníček
Měla bych se sebou něco rychle udělat. Fakt. Došla jsem k názoru, že zatím skoro všechno, co jsem psala na tenhle blog, zas až tak zajímavé ani originální ani zvlášť dobré nebylo. Co vám to o mně řeklo? Že jsem asi holka, co se marně snaží psát, ale jsou z toho jen výlevy do deníčku. 

Rozhodla jsem se, že bych se měla začít naučit pořádně psát. Rozhodnutí sice nestačí, ale je to dobrý začátek v cestě k úspěchu. Vím o sobě, že nepíši špatné povídky, snad dám dohromady smysluplnou zápletku a děj a dokonce i nějaké to napětí doufám umím vytvořit. Ale jak jsem v poslední době zjistila, neumím psát žurnalistické žánry. Reportáž, fejeton... Oboje dvoje jsem zkoušela a ani jedno se mi nepovedlo. Je jednoduché myslet si, že umím napsat fejeton, když jsem to ještě ani nezkusila. Zatím jsem napsala asi dva fejetony, které by měly být spíše povídkami, jelikož se nevztahují k aktuálnímu problému. A když přišlo na opravdový problém... tak jsem s tím měla vážně problémy.

Další potíž je ta, že mi absolutně chybí čas. Můj denní rituál sestává z probuzení se v 6 hodin, ze školy, poté z učení a nakonec z mého milovaného přítele, na kterého samozřejmě zapomenout nemohu. Jak bych taky mohla? Ale tím pádem mi nezbývá už čas na další psaní. Kolikrát jsem chtěla psát knížku a kolikrát jsem se k tomu nedostala. Zrovna teď mám jednu rozepsanou a právě čeká, až se jí zase začnu věnovat. Natož, abych se ještě trénovala v reportážích a fejetonech. Ale co, musí to být, protože se pomalu, ale jistě blíží maturita a pak to bude hukot. A to ani nemluvím o 20 knížkách (většina z nich je stále nepřečtená), které musím zpracovat. Bóže můj, co si to na mě ten život vymyslel!

Praktičtí lidé to mají mnohem jednodušší. Nemusí se nic extra učit a přece se uživí a v životě se bez nějakých rovnic a teorií dobře obejdou. Stačí, že se umí rychle otáčet v práci, postarat se o sebe a o domácnost a zařizovat si potřebné věci. Když je takový člověk ochotný a pilný, dostane se mnohdy dál, než člověk, který má vystudovaný gympl, bůhvíjakou univerzitu, miliony zkratek před jménem i za jménem a očekává, že mu budou nabídky samy padat do klína.

Tess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama