Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Vztahy

26. září 2010 v 22:45 | Tess |  deníček
     Poslední dobou přemýšlím hodně nad tím, jak moc nás dokážou změnit vztahy. Myslím partnerské vztahy, když jste s někým, koho milujete a jste s ním každou svou volnou chvilku třeba půl roku, rok nebo i roky dva. Chodíte s partnerem(kou) ven, smějete se spolu, smutníte spolu, stýská se vám, objímáte se, líbáte se, milujete se, děláte si radosti a hlavně časem poznáváte své chyby a učíte se je respektovat. Zpočátku je vztah vždy o tom, že jsou lidé zamilovaní, nic je netrápí a jsou spolu, to jim stačí. Jenže pak se do toho začne plést život druhého, který měl před vámi a který vede občas i bez ohledu na to, že má vás. To, že jeho největší zálibou jsou auta, kterým nerozumíte nebo nakupování, které vás totálně nebaví. To, že už někoho podvedl(a). To, že se kolem něj(ní) stále plete nějaká konkurence a už tu máme žárlivost. Znak lásky, ale taky strachu ze ztráty a neschopnosti vyrovnat se s tím, že naše druhá půlka má i své přátele, kterým se chce věnovat. Občas si to nedovedeme přiznat, ale je to tak - přílišná žárlivost je zároveň znakem nedůvěry. Je to jako byste byli věřící a přemýšleli o tom, jestli je bůh doopravdy všemohoucí a vševědoucí. Pak byste měli pochyby a nevěřili byste doopravdy. Protože člověk, který věří, ten... prostě věří a pochybnosti nechává vyšumět. Jenže věřit na 100% je pro obyčejného člověka bojícího se, že přijde o svou lásku, strašně těžké. A poté přichází výčitky typu: ty mi nevěříš, pořád jenom žárlíš, proč jsi tak žárlivá(ý)?

     Nastávají chvíle, kdy nevíte, co dělat. Nejste si jistí sami sebou a máte pocit, jako by se váš vztah hroutil. Třeba nemusíte ani vědět, čím to je. Je to tím, že jste spolu moc často, nebo naopak skoro vůbec? Je to tím, že mu(jí) dostatečně nevěříte? Kde je chyba - na mé nebo na jeho(její) straně? Jsou to krizovky, který musí každý dobrý vztah přejít, kdy musí spolu oba dva milenci spolupracovat, komunikovat, vymýšlet a realizovat. Dát si nějaké meze, říct si jasná pravidla, např.: až se budeš chtít zase hádat, utiším tě, ty se uklidníš a pak se to pokusíme vyřešit v klidu. Tak by se mohlo předejít hádkám. A k tomu je potřeba komunikace. Říct, co mi vadí, co je potřeba vylepšit, co bych chtěl(a), ale zároveň taky co se mi líbí a co mám rád(a). Jedině tak může být pár spokojený - když si všechny tyhle důležité detaily řeknou, protože ani jeden samozřejmě není schopný ovládat telepatii (i když více empatické ženy by si to občas docela přály).
     Ať to my ženy chceme slyšet nebo ne, pro muže je nejdůležitější složkou vztahu sex. Prostě takoví jsou a jiní už nebudou. Někdy je to dobře a občas to třeba není na místě. Ale zkuste si představit, že bychom byly jako chlapi - neustále nadržení. Myslím, že i my bychom byly schopny dělat takové věci, jako najít si ženskou jenom na sex. Když se zkusíte na věc podívat chlapským pohledem, třeba už se vám to nebude zdát tak hrozné. :) Obě pohlaví má své chyby, jak muži, tak ženy. Tak to je, bylo a bude a možná je to dobře. 
     A tak jsem se dostala na konec - k tomu, že jsem chtěla říct, že nejdůležitější věci ve vztahu jsou podle mě přesně ty, o kterých jsem mluvila. Láska, důvěra, respekt, komunikace i ten sex. A taky si myslím, že člověk, který je spokojený sám se sebou, je tím víc spokojený ve vztahu. Pokud víte, kdo jste a co chcete, tím jednodušší to máte. A na závěr jeden moc pěkný a pravdivý citát:

"Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu." Richard Aldington
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi teď momentálně zamilovaný(á)? :)

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama