Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Pavouk

7. září 2010 v 21:05 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy
Koukám na pavouka držícího se zuby nehty na stropě mého pokoje. Sleduji ho, jak tam nehybně leží hlavou dolů a nic ho nevzrušuje. Je v klidu. Možná, že kdyby se mu nahrnula krev do hlavy, nebyl by v takové pohodě. Je mi jasné, co by udělal, kdyby se má ruka přiblížila k jeho pavučině (i když to by má ruka nikdy neudělala). Zmateně by se rozhoupal a pak začal chvatem utíkat do bezpečí, které mohlo být bůhvíkde anebo taky vůbec nikde.
Chudáci pavouci možná ani netuší, co se děje kolem nich. Vnímají jen svůj svět, který tvoří pavučina a mouchy. Není nad velký a velmi vzrušující svět. Ale přece jen, pavouci asi nemohou mít moc velký mozek. Bůh jim rozum nenadělil, protože kdyby ano, už by dávno přišli na způsob, jak dobýt svět. Tvořili by pavučiny velké jako lidské domy a vymýšleli by si vlastní pavoučí vynálezy. Což ovšem není moc lákavý nápad, proto zůstanu u toho, že kdyby měli pavouci alespoň trochu rozumu, mohli by se v nudných chvílích (a že jich nemají málo) zabavit třeba čtením knížek.
Pokud tedy nemají ani velký mozek, ani velké tělo a dokonce ani velké srdce (kdyby se náhodou chtěli mstít z lásky), proč se jich lidé tak bojí? Možná se jich nejvíce bojí lidé, kteří mají stejně malý mozek a stejně malé srdce (protože co si budeme povídat, stejně malé tělo prostě neexistuje). Možná a možná taky ne. Ale co by člověk udělal radši - šáhnul na pavouka, ke kterému má v podstatě neutrální vztah (tedy kromě toho, že se ho štítí), nebo šáhnul na člověka, kterého nenávidí (a navíc se ho taky štítí)? Většina by asi šáhla raději na člověka. Proč? Toť záhadná otázka.
A další stejně záhadná otázka zní: pokud pavouk vnímá jen svůj svět a netuší, co se děje kolem něj, co když my lidé jsme na tom úplně stejně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama