Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Srpen 2010

Konec prázdnin... Ale začátek něčeho nového :P

31. srpna 2010 v 18:10 | Tess |  deníček
Je konec. To je pravda, prázdniny končí, ale nemusíme věšet hlavu, je tu dalších 10 měsíců, které budou sice ve znamení školy nebo práce a zřejmě také stresu, ale pokud má člověk i jiné koníčky, dá se to zvládnout. Jde hlavně o to umět se dobře odreagovat. :) Je jedno jak. Tancem, fotbalem, přáteli či svým partnerem. Musí tu být ještě něco kromě školy, co budete dělat rádi a díky čemu budete školu zvládat lépe. Protože když se má člověk pořád na co těšit, tak jde všechno líp. :P

Muffiny

27. srpna 2010 v 12:24 | Tess |  deníček
Znáte ty sladké obrázky s muffiny, které pěkně poslušně sedí v papírových košíčkách a na sobě mají barevnou ozdobu jako třeba malé kuličky nebo marcipánové obrázky? Určitě ano, jsou oblíbené nejen proto, že se na ně hezky kouká, ale i proto, že výborně chutnají. Tak přesně ty jsem se rozhodla začít dělat. Koupila jsem si knížku s recepty, podle nichž se můžu naučit péct slané i ovocné muffiny a samozřejmě i všechny možné slavnostní, kde uplatním svou fantazii na ozdobě.

Čokoládové muffiny

Takhle vypadá obyčejný muffin. Samotný je taky dobrý, nejlepší jsou v něm asi kousky čokolády. Ale našla jsem recept i na muffiny s karamelkami, marshmellow bonbony nebo marcipánové muffiny. Nejkrásnější na všem je ale stejně ozdoba z barevné polevy. Pak se dají také použít lentilky, marcipán nebo stříbrné či zlaté kuličky.


Muffiny zdobené lentilkami

Hmm, dala bych si. :) Kdo ví, třeba to jednou dotáhnu na světoznámou cukrářku s těmi nejkrásnějšími muffiny na zemi... :D Až nějaký zkusím, tak vám dám vědět, jak se to povedlo. ;) Smějte se!

Tess

První večer v osamění

17. srpna 2010 v 20:52 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy
Jednoho dne mě na jednu tvář políbila múza a já měla v tu chvíli chuť napsat krátkou, smutnou básničku:

Stromy šumí, listí spadne,
denní světlo pomalu vadne.
Slunce zapadá, tma se šíří,
noční obloha nad ním víří.

Měsíc září, hvězdy svítí,
na jejím hrobě je jen kvítí.
Celý les je potemnělý,
leží tam sám, osamělý.

Srdce tluče z donucení,
života si už necení.
Svět je prázdný, on je sám,
v bolesti života zanechán.

Změna designu

15. srpna 2010 v 11:44 | Tess |  deníček
Oznamuji, že jsem si dneska našla nový obrázek do záhlaví a pozměnila design blogu. Musím se přiznat, že jsem z toho dost vypadla, dřív jsem dělala mnohem lepší designy, ale je to i tím, že už nemám ty dobré programy v počítači. Snad to ale bude stačit, protože přece jen na tenhle blog už nechodím tak často. A navíc se říká, že čeho je někdy méně, toho je více. :) Doufám, že se vám bude líbit.

Hledala jsem nějaký obrázek anime na deviantart.com a našla jsem zrovna tenhle. Zalíbil se mi, tak jsem myslela, že ho trochu upravím, ale nevypadalo to dobře, a tak jsem použila originální obyčejný obrázek. I tak je ale zvláštní. Poupravila jsem barvy a bylo to. Už to prostě potřebovalo alespoň malou změnu. :)

s

Povodně a čas, čas, čas

14. srpna 2010 v 12:57 | Tess |  deníček
Ahoj! Taky u vás zase prší? Tady tedy ano. Možná proto, že bydlím v Liberci... :( Musím říct, že tyhle povodně nejsou jen tak. Naštěstí bydlím přímo v Liberci, kde se to zase tak nepřehnalo, ale být třeba v takové Chrastavě nebo Raspenavě, tak nevím... Ani si neumím pořádně představit, jaké to je. Ztratit během několika okamžiků všechno. Své věci, vzpomínky, svůj dům a tak dále. Přitom když ta voda nebyla vůbec očekávaná. Kdo mohl vědět, že zrovna na Liberecku, kde se nic takového nestalo, se přežene taková povodeň? :( Když se dívám na fotky zničené krajiny, vystěhovaného nábytku, zbořených domů a nešťastných lidí, chce se mi z toho brečet. :(