Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Citát o pocitech

20. července 2010 v 11:27 | Tess |  citáty
"To, co je už za námi a to, co je před námi, jsou maličkosti ve srovnání s tím, co je uvnitř nás." 


Tenhle citát jsem si kdysi dávala na facebook. Myslím, že je docela pravdivý. Někdy mi příjde, že lidé jsou strašně složití. Já jsem strašně složitá. Občas se nevyznám jak v jiných, tak sama v sobě. Uvnitř nás je totiž neskutečně mnoho pocitů, které často neumíme pojmenovat. Je pár léků, které nám to usnadňují. Láska, porozumění, příroda, klid. Napomáhají rovnováze. Pocity jsou ale silné a někdy se nehodlají vzdát. Nedopřávají nám odpočinek, a tak musíme stále přemýšlet, jak se toho či onoho pocitu zbavit. Pocity, jako je například strach, vztek, nenávist nebo žárlivost.

Někdy nechápu, jak někteří lidé dokáží své pocity skrývat. Ovládat se. Přestože mají vztek a nejradši by člověka naproti roztrhali na kusy, zůstávají klidní a odměření. Přestože jsou zklamaní, dusí to v sobě a nedávají nic znát, tváří se, že je vše v pohodě. Já to nikdy neuměla. Pokud jsem byla zklamaná nebo smutná, nemohla (a pořád nemůžu) se tvářit, jako by se nic nedělo. Někdy je to tak lepší, někdy horší. Ovládat se možná občas znamená chovat se dospěle. Dospělí se musí často ovládat. Musí vydržet několik hodin v kanceláři s člověkem, který je štve k smrti jen proto, aby si udrželi práci. Musí vydržet v klidu, když řeší problémy se svým partnerem. Někdy to dělají proto, že se zrovna nechtějí hádat. Život nás učí řešit problémy a ten, kdo chce, je pak řešit umí. Ale není to jednoduché a to jenom kvůli našim pocitům. 

Tohle mě nabádá ještě k jedné otázce - pokud jsme uvnitř tak složití, jak jsme, je možné, abychom se po smrti prostě jednoduše rozložili a celý náš svět zmizel? Podle mě ne. Podle mě je tělo jen schránkou, která se po smrti sice rozloží, ale to, co je uvnitř (duše, náš svět nebo co to), zůstane. Těžko říct, jak to je. Asi se to nedozvíme, dokud nebudeme mrtví. A možná ani pak ne. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chceš zjistit,kolik je tu upsáno hříšných duší??Tak klikni!!

Klik!!Jsi mezi nimi!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama