Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Lidský řetěz v Liberci

17. listopadu 2009 v 14:50 | Tess |  deníček
Přestože jsem si říkala, že už sem psát moc nebudu, jsou chvíle, kdy mám chuť něco přidat. :) Třeba jako právě teď.

Každý druhý blog (ne-li úplně každý) je zaplněný řetězy s otázkami kolem nejoblíbenějších songů, oblíbené barvě, datumu narození nebo snad dokonce kolem barvy spodního prádla. Ale slyšeli jste někdy o řetězu vytvořeném z 500ti lidí? :)


Jeden takový vznikl právě v Liberci. Jistě znáte tu protivnou věc, která se téměř každého chytne a už ho nepusí, neboli Facebook. Na Facebooku se k události "Lidský řetěz" od skupiny "Liberecké hapenningové hnutí" připojilo zhruba kolem 1200 lidí. Uvažovalo se o tom, že bychom se mohli pokusit zapsat se do knihy rekordů, ale kvůli nedostatku peněz (přece jen jsme pouze studenti) se od plánu nakonec ustoupilo. Vůbec to ale nevadilo, protože i tak to byl nezapomenutelný zážitek.

Lidský řetěz se konal v sobotu 14.11. a vedl od náměstí E. Beneše Pražskou ulicí přes Revoluční a nahoru Moskevskou zpět na náměstí. Předpokládám, že pro ty, kteří nebydlí v Liberci, je tohle napsané turecky, ale nevadí. :) Z celkového počtu přihlášených se dostavilo pouze kolem 500ti lidí. I když ono to zase není tak špatné číslo. :) Představte si 500 mladých lidí a všechny organizuje parta někdy ještě mladších lidí (zhruba od 15 do 18 řekla bych). Několik organizátorů chodí na Gymnázium F.X.Šaldy (moje škola :P) včetně hlavního organizátora Jiřího Čechlovského.

Nebudu to moc dlouho okecávat, přejdu rovnou k věci. :) Myslím, že i přes veškeré obavy, že se to nepovede, to byla moooc vydařená akce. Nakonec se kolo z lidského řetězu doopravdy vytvořilo, začátek se chytil s koncem a celou řadou se jako vlna prohnalo stisknutí ruky. :) Je to úžasné, stát s několika dalšími liberečáky, držet se spolu za ruce a vědět, že se všichni (nebo alespoň většina) baví a že jsou tu spolu, aby si užili tu zábavu. Jednoduše je to fajn.

Liberecké happeningové hnutí mělo v Liberci už jednu akci. Tou bylo zamrznutí v Moskevské ulici, kdy se několik desítek lidí zastavilo na místě (samozřejmě plánovaně) na tři minuty. V ten samý okamžik všichni zamrzli na místě jako sochy a celé tři minuty se ani nepohnuli. Zamrznutí ani lidský řetěz ale nejsou posledními akcemi. Už teď je naplánovaná další (o které se můžete popřípadě dozvědět na Facebooku) a já doufám, že jich bude ještě mnohem, mnohem víc. :) Účelem tohohle hnutí je oživit Liberec.

Myslím, že tenhle účel se docela úspěšně vede plnit, soudě podle udivených a pobavených výrazů ve tvářích kolemjdoucích. Lidský řetěz zachytily i odpolední noviny na Nově a Genus. Dám sem pár pěkných fotek a odkazy, abyste si to mohli popřípadě lépe představit. :) Pěknou zábavu přeji všem, kteří jsou i nejsou z Liberce. :)


Všechny fotky jsou brány odsud:

TV (Nova + Genus):

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama