Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Únor 2009

Stojí za to, brečet pro lásku?

25. února 2009 v 20:56 | Tess |  deníček
Mám tu další téma... xD Pláč... pro kluky. :) Zrovna jsem se s kámoškou na icq bavila, jestli stojí za to brečet pro kluky... Tak co, stojí nebo ne, co myslíte? :)

Když to vezmu tak, že o mě někdo nestojí, ale já o něj jo, tak za to slzy zřejmě nestojí. Ale vezměte to tak, jako byste měli nejlepší kamarádku, která vám najednou řekne, že už s vámi nechce nic mít. Bude vám to líto? Samozřejmě, protože jste ji měli rádi. A tak je to u všeho, protože je tam ten cit, který se jmenuje bůhvíproč láska... :) A láska za slzy stojí.

Ale jediný případ, kdy jsou slzy fakt oprávněné, je podle mě ten, kdy se mají dva vážně rádi a táhnou to spolu už dlouho a on najednou rezignuje. Pak slzy asi stojí za to (a hlavně za něj ;))... Nebo nevím, možná nad tím jenom hodně přemýšlím... xD Ale kámoška řekla na to, že pro lásku slzy stojí to, že to pak ale není ta pravá láska. Jak to? Vždyť právě podle stesku a smutku se pozná, že se mají lidi rádi. Když brečíte proto, že vám umřel někdo blízký, přece to znamená, že jste ho měli rádi, že vám ležel na srdci!!

Mno jo no, tak takhle asi vypadají keci jedný děsný romantičky, která si prostě nedá pokoj a furt musí nad něčím přemejšlet... xD Ale někdy je to možná dobře, kdo ví... :) Nikdy neškodí se nad věcmi trochu zamyslet a člověk přijde na spoustu věcí....

Sweet 16 x)

24. února 2009 v 16:28 | Tess |  deníček
Juu, páni, ááách!!! xD Teda, dneska byl den... Na vysvětlení, mám narozky a je mi 16.. :) A od kámošek (od Veruš s Pájou) jsem dostala nááádhernej dárek - triko s nápisem mojí nejoblíbenější kapely Feeder v žiletce, namalovala to kámoška sama a je to vážně luxusní, až se mi povede fotka, tak vám to triko ukážu... x) Kdyžtak tady je ukázka obrázku na zadní straně trika:

Feeder na deviantart.com

22. února 2009 v 20:55 | Tess |  Feeder
Už jste někdy zkoušeli hledat svoji oblíbenou kapelu, zpěváka nebo třeba herečku na www.deviantart.com? Mno, kdyžtak to zkuste, dá se tam najít pár zajímavých věciček... x)

Feeder:


Co dokáže dělat čas.... :)

22. února 2009 v 19:10 | Tess |  deníček
Juj, páni, ach jo.... xD Právě jsem se koukala na TV a dávali nějakej starej film s Dustinem Hoffmanem - Malý velký muž. Teeda, ale že ten Dustin Hoffman byl ale krasavec!! xD Mno, škoda, že už je "trochu" starší... :D No ale žít v tý době, kdy mu bylo 30, tak jsem do něj asi blázen.. :) Navíc je to totiž skvělej herec a má charisma... Asi ho zařadím mezi své oblíbené... Teda já už na něj koukala ve filmu Tootsie, ale tak co, je mu 71, co se dá dělat, mno... xD Ale tak teď existujou taky pěkný a nadějný herci... Teď mě tak napadlo, jak asi budou vypadat za takovejch 50 let. xD No Dustin Hoffman svoje charisma rozhodně neztratil... ;)

Dustin Hoffman
Dustin Hoffman

Co dokáže dělat čas.... :)

Zbrusu nový obleček x)

22. února 2009 v 16:47 | Tess |  deníček
Tak konečně jsem zase jednou překvékla blogis do nového oblečku, tentokrát zeleného a zase trochu fantazijního... x) Jmenuje se Green fantasy a je sice tak nějak jednodušší, ale zrovna teď se k mojí tovřivé náladě moc hodí, takže se mi líbí. Snad bude vyhovovat i vám... :)

Předchozí design:

Momentální design:

Life

22. února 2009 v 14:23 | Tess |  ostatní

Děsivá přitažlivost

21. února 2009 v 22:05 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy
Nebyla ještě tma, ale schylovalo se k večeru. Vzduch voněl rozdělaným ohněm a teplým létem. Slunce pomalu zapadalo za domy, když se Laura vydala domů. Z baletního sálu, kam chodila každý den na tréningy, to měla poměrně daleko, takže měla vždy trochu naspěch. Ulice, kudy chodila, byly povětšinou prázdné. Žádní chodci, žádná auta. Nemívala ale strach, domů vždycky došla před setměním.

Ten den ale dostala strach. Nepříjemný pocit v žaludku, který ji nutil stále se otáčet na dva docela vysoké muže za sebou. Byli poměrně mladí. Jeden šel vepředu, druhý za ním. Oba se pomalu šinuli a dělali, že si jí nevšímají, ale dívce stejně nebylo příjemné, že mířili stále tam, kam ona. To přece nebylo možné, aby nezahli ani do jedné z postranních uliček! Sledovali ji snad?

Malé info o nezdravé výživě

21. února 2009 v 20:10 | Tess |  Zajímavosti
Tak nějak jsem se dneska zamýšlela nad tím, proč nám tak chutná nezdravá strava zrovna, když jsem si pochutnávala na hamburgeru a hranolkách z McDonalda. Proč je pro nás větší problém sníst třeba papriku nebo rajče než kranolky a hambáče. Chtěla jsem si přečíst nebo najít něco o tom, proč nám vlastně víc chutná nezdravá strava, čím to je. Zřejmě je to tím, že lidem víc chutnají výraznější chutě (brambůrky, hamgurgery, hranolky....). Jinak jsem nenašla vůbec nic kromě pár informací o nezdravé výživě a nadváze. Tak tady dávám alespoň pár faktů:

Itálie, 1234 a Libereec

21. února 2009 v 19:02 | Tess |  deníček
Ahojik, tak jsem zase tu... Dneska jsem se vrátila z Itálie, takže prázky jsem měla úplně zaplněný a nemohla jsem sem psát... Teď je v bytě docela zima, takže mi to psaní jde špatně, mám zmrzlý prsty... :D Omlouvám se, že jsem ani nestačila dát vědět, že jedu pryč...

Komunikace

12. února 2009 v 21:22 | Tess |  Zajímavosti
KOMUNIKACE

- toužíme po tom, aby nás někdo respektoval = když někdo má ochotu bavit se s námi, tak k nám má vlastně respekt

- naproti tomu máme ale strach z odmítnutí
- a proto nesmíme mít strach z toho, že ostatní mají jiný názor :)
- měli bychom si ujasnit význam slov a naladit se na stejný komunikační kanál (hned vysvětlím)

- s cca 10% okolo nás se nedomluvíme

Rysy osobnosti

12. února 2009 v 21:01 | Tess |  Zajímavosti
RYSY OSOBNOSTI

= psychické vlastnosti, které jsou stálé a projevují se chováním a jednáním

Temperament

= celkové psychické naladění, které je vrozené

Sangvinik

+ společenský, hovorný, optimista, vůdčí
- lehkomyslný, povrchní, nezodpovědný

Flegmatik

+ vyrovnaný, spolehlivý, stálý ve vztazích, klidný, tichý
- netečný, pasivní, nechává věci na náhodě

Cholerik

+ upřímný, spontání, cílevědomý, vůdčí
- výbušný, agresivní, neklidný, nekompromisní

Melancholik

+ věrný, citlivý, tichý, přemýšlivý
- pesimista, uzavřený, bázlivý

Prosím o uvedení zdroje, když budete kopírovat, je to z mé hlavy a sešitu!!! x)

Život je prostě krutý - úvaha

10. února 2009 v 16:58 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy
Život je prostě strašně krutej a to něco, co ho vede, je ještě krutější. A dokazujou to neustávající zprávy o katastrofách a úmrtích. Ale to, co se stalo nedávno, je ze všech nejhorší. Když dvanáctiletý kluk zemře štěstím z dárků v náruči svého otce, je to asi něco, co si nedokážeme ani představit. A aby to nestačilo, maminka toho kluka zemřela, když mu byly tři. To je... To se ani nedá vyslovit slovy, jak je to děsivý. Být tím otcem, tak se z toho asi zblázním. Nejdřív mu zemře osoba, kterou miluje a to jen 3 roky po narození syna, a pak zrovna o narozeninách mu zemře další blízká osoba a to v jeho vlastním náručí. A ještě proto, že se radoval z dárků. Proč?? Proč je sakra osud takhle hnusně potrestal??

Jo, na světě jsou krásný věci, jako je láska a přátelství nebo rodina. A co teprve, když vidíte malinký, šťastný a smějící se miminko nebo věrnýho pejska vrtícího ocáskem. Jenže něco takovýho, jako je tahle příhoda prostě přeroste všechny ty radosti života. Co tomu otci zůstane, když ztratil oba nejmilejší lidi? To si má jako pořídit psa, aby mu dělal radost vrtěním ocasu?? Co byste dělali vy? Jsou věci, které se prostě nedají říct teď. Tohle je jedna z nich. A my ztrácíme své blízké pořád. Každou minutu, každou vteřinu, každé naše nadechnutí nebo mrknutí oka někdo zemře nebo se naopak narodí. Černá a bílá. Ale ne vždycky jsou v rovnováze. Protože kdyby byli, pak by byl život jednoduchý a spravedlivý. Jenže on není spravedlivý. Život je prostě strašně krutý...

Úryvek z mého psaní

10. února 2009 v 16:41 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy
Sním, nebo je to jen má fantazie, která přešla meze?
Stála tam, kde měla, nebo si to alespoň myslela. Dívala se dolů pod most široce rozevřenýma, zděšenýma očima, ale místo silnice viděla jen čistě modrý, ve světle se třpytící potůček. Nedokázala to pochopit. Pokud věděla, nikde poblíž žádný potok téct neměl. Pohnula očima k mostu a srdce jí poskočilo.
Bronzový rez na mostě nebyl vidět, jak byl celý obrostlý zeleným mechem a břečťanem. Po zábradlí se linuly neznámé barevné rostliny, některé s malými diamantíky na listech, jiné s gigantickými květy. Rostliny končily v průhledném potůčku a vytvářely tak kouzelný živý most rostoucí z vody, která klidně plula s tichým šuměním a vlnila se přes lesklé oblázky na dně. Lístky na keřích byly čistě zelené a rovné, prach ze silnice byl pryč. Stromy rostly do nezvyklé výšky a jejich rýhy na tmavě hnědých kmenech tvořily krásné linie, kterých si Aneta nikdy dřív nevšimla. Slunce na bledě modré obloze svítilo a pyšnilo se přesně uprostřed té obrovské plochy. Dívka si uvědomila, že nikdy neobdivovala přírodu tak, jako teď. Stála na tom samém místě, které tak dobře znala, jen to místo změnilo podobu a vypadalo přesně tak, jak si ho vysnila. Kolikrát tohle viděla ve své fantazijní mysli a přesto si stále nemohla zvyknout. Nebyla si jistá, co se stalo, ale rozhodně se jí to líbilo.
Přeskočila chapadlovité kořeny stromů a doběhla až k zelenému mostu. Sundala si boty a prošla se dvakrát tam a zpátky. Mech byl tak krásně měkký a příjemný, hřál ji do chodidel a masíroval její přepracované nohy. Protočila se kolem dokola a pocítila se náhle tak krásně, uvolněně, jako by létala. Nemohla uvěřit svým očím, že doopravdy stojí na tomhle krásném místě. Měla nutkání rozesmát se, a tak se smála. Mohla dělat, co chtěla. Smála se a běhala po mostě, skákala přes mech, než doběhla k potůčku a udýchaně se svalila do šimrající trávy. Zhluboka dýchala čerstvý vzduch nezkažený kouřem a zadívala se na prázdnou oblohu bez mráčku.

Tohle je tak nějak úryvek z toho, co teď píšu, je to první kapitola, kde se hlavní postava (Aneta) dostane do světa fantazie... Teď jsem už mnohem dál, ale tak nějak jsem chtěla dát kousek sem... ;) Tahle část je o tom, jak Aneta objeví dobře známý most, který vede z její školy, jenže pod ním není silnice, jak by měla být, ale teče tam potok a ještě k tomu je most celý zarostlý mechem - tak vypadá most ve fantazii... ;)
Vlastně ten most existuje doopravdy, když po něm jdu do školy a ze školy, tak si někdy představuju, jak by to vypadalo, kdyby pod ním nevedla silnice, ale tekl by tam potok... Jaká by to byla nádhera... :)

Videoklipy 14

10. února 2009 v 16:26 | Tess |  Videa
Snow Patrol - Run


Coldplay - The Scientist


Diplom z SONB

8. února 2009 v 21:26 | Tess |  Moje ceny
Dopadla jsem myslím jako 4 v SONB... :) Tak děkuju za všechny hlasy a za diplomek!!! x)

Majáky

8. února 2009 v 21:23 | Tess |  ostatní

http://www.hracky-tis.cz/shop/obrazky/5411788.jpghttp://www.ok1kcu.net/storage/200709171757_porer.jpg

Pouta vodopádu

8. února 2009 v 21:11 | Tess |  Krátké,mnou vymyšlené,příběhy


Příběh k obrázku najdete kliknutím na Celý článek x)

Trochu maličkostí a jeden velký sen

6. února 2009 v 17:19 | Tess |  deníček
Nazdáárek, zase jsem tu a konečně se vám zase budu na chvilku věnovat... Tak abych popsala, co je nového... Mno, tenhle týden jsem toho měla dost, učitelům asi nestačilo pololetní výzo, a tak nám zase dávají zabrat písemkama, místo aby nám dali konečně trochu volna a oddychu. Musím přiznat, že jsem první dny tohohle týdnu docela upadala do beznaděje, paniky a dost špatný a unavený nálady, jak se mi to na gymplu teď docela často stává, protože mám někdy úplně potápějící pocit, že nic nestíhám... Ale možná v tom mám jenom špatný systém...