Užijte si to tu, snad vás můj blog nějak zaujme... :) Budu moc ráda, když se sem někdy vrátíte nebo písnete komentář! ;)Říjen 2007

Hra

18. října 2007 v 21:01 | Tess |  Zajímavosti
Jukněte sem :
Je to taková dost složitá hra (teda aspoň pro mě :)) ale vypadá to celkem dobře,tak se tam zkuste mrknout.. ;)

Na momentík zase tady..

17. října 2007 v 21:08 | Tess |  deníček
Tak jo..Mám momentík čas,tak sem zas napíšu..Nejdřív bych se chtěla omluvit,že teď fakt nemám vůbec čas,takže tady asi nebude moc new článků,můj web časák taky tenhle měsíc nevyjde,potože na to opravdu nemám čas.. :( Taky se omlouvám za nedodělané diplomy,které ještě dlužím a tak vůbec..No..Jinak jestli je něco new?Asi ne..Tak nějak je to pořád dokola - škola,kroužky,doma,škola,kroužky..Ale hrozně mě teď baví tancování,ani nwm proč.. xD A těším se na víkend,protože budeme slavit můj a mamky svátek a potom je taky soutěž - podještědský pohár,kde já se svým partnerem bohužel tancovat nebudeme,protože junioři 2 D (my) tam netancujou,tak se tam alespoň pudu podívat,budou tam všichni z tancáku.Už se těším,je tam vždycky zábava.. x) No to bude asi všechno..Tak zase někdy.. ;)
Tess

Zločinec popravený před 100 lety byl nevinný

17. října 2007 v 20:36 | Tess |  Zajímavosti
Slavný zločinec popravený před 100 lety byl nevinný, ukázala DNA
Na počátku 20. století fascinovala Velkou Británii událost lékaře, který měl údajně otrávit a rozsekat na kusy svou nevěrnou ženu. Poté, co uprchl se svou milenkou z Anglie, byl chycen odsouzen a pověšen. Nyní se ukázalo, že nalezené tělo nepatřilo jeho ženě. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na nové důkazy amerických vědců.
LONDÝN - Americký odborný tým vzal z těla oběti, stále uchovávaného v londýnském muzeu, vzorek mitochondriální DNA, tedy genetického materiálu předávaného z matky na potomky.
Pak tento vzorek vědci porovnali se vzorky tří ženských potomků Cory Crippenové, které našli po sedmi letech hledání.
"Tělo nepatří Coře Crippenové," zní závěr forenzního biologa z Michiganské státní univerzity Davida Forana. "Nevíme kdo to je, ani kde se to tělo vzalo," dodal.
Osmačtyřicetiletý doktor byl v roce 1910 usvědčen z toho, že svou ženu, která prý měla ráda šperky, alkohol a pánskou společnost, otrávil nepříliš známým jedem, rozčtvrtil a kusy těla zakopal pod jejich domem v severním Londýně.

Kam se tělo podělo, je dodnes otázkou

Policie našla ostatky bez hlavy, kostí a pohlavních orgánů. Příšerný nález šokoval veřejnost a podnítil novinové články popisující Crippena jako jednoho z "nejnebezpečnějších a nejpodivnějších mužů našeho století". Lékař však při soudním přelíčení i těsně pod šibenicí tvrdil, že je nevinen a že tělo nepatří jeho manželce. Nepomohl mu však jeho útěk ani rozpory ve výpovědích vztahujících se ke zmizení jeho ženy.
Současní odborníci nicméně připouštějí, že neznámé tělo se do země pod domem Crippenových dostalo v době, kdy tam lékař s manželkou bydleli. Trestrail spekuluje, že Crippen mohl provádět tehdy nelegální potraty a tělo patří ženě, u které tento zákrok skončil tragicky.
Docela zajímavý,ne?